Menu Zamknij

Jak wykryć wyciek wody

Nieszczelność instalacji wodnej w budynku to poważny problem, który powoduje kosztowne i trudne do usunięcia szkody. W wielu wypadkach trudno jest jednak jednoznacznie ocenić, gdzie i w jaki sposób powstały pęknięcia w rurach czy innych elementach całego układu. Podpowiadamy, jak szybko i efektywnie wykryć wyciek wody w dowolnym miejscu.

Gdzie należy szukać źródła wycieku?

Samodzielne odnalezienie uszkodzonego fragmentu instalacji wodnej jest wymagającym przedsięwzięciem. Wyciek rzadko kiedy powstaje bowiem w taki sposób, że na ścianie czy suficie od razu robi się wielka plama. A i w przypadku takich śladów źródło jest widoczne już na pierwszy rzut oka. Jednak aby skutecznie wykryć mniej oczywistą awarię, najlepiej na początku ocenić wzrokiem wszystkie wystające elementy instalacji takie jak rury czy zawory. Być może to właśnie w tych miejscach przecieka woda.

Źródłem problemu bywają też często wszelkiego rodzaju urządzenia AGD takie jak pralki czy zmywarki. Czasami uszkodzeniu ulegają na przykład wężyki, które umożliwiają tym maszynom pobór wody. Po odkryciu zalanej łazienki nie trzeba zatem od razu zakładać, że wyciek powstał w trudno dostępnych rurach i wymaga kompleksowej, czasochłonnej naprawy – w niektórych przypadkach wystarczy po prostu wymienić wadliwy sprzęt.

Podczas wielu lat naszej działalności mieliśmy okazję przekonać się, w jaki sposób najczęściej powstają wycieki wody. W Warszawie dosyć powszechnym problemem są awarie instalacji grzewczych składających się z różnych elementów. Kocioł, grzejniki, rury czy przewody – aby szybko wykryć przeciek, można sprawdzić dokładnie wszystkie te części w poszukiwaniu pęknięć i innych uszkodzeń.

Zwróć jednak uwagę na to, że samodzielne poszukiwanie źródła wycieku wody może być dosyć niebezpieczne. Trudno jest bowiem przewidzieć, czy niewielkie pęknięcie nie przerodzi się nagle w większą awarię. Jeśli podejrzewasz zatem, że w instalacji wodnej w jakiś sposób powstały poważne uszkodzenia i chcesz je sprawnie wykryć, to najlepiej będzie wezwać fachowców z naszej firmy.

W jaki sposób Hydro-Volt lokalizuje wycieki wody w Warszawie?

Stawiamy przede wszystkim na wykorzystanie nowoczesnej technologii. Mamy specjalistyczne detektory, wskaźniki i kamery, które umożliwiają nam wykrycie wycieku wody w sprawny i bezinwazyjny sposób. Dysponujemy urządzeniami emitującymi sygnał dźwiękowy po jakimkolwiek kontakcie z wilgocią. Jesteśmy też w stanie włożyć kamerę endoskopową do rur, jeśli to najprawdopodobniej tam powstał przeciek. W niektórych przypadkach korzystamy też ze sprzętu termowizyjnego.

Oferujemy kompleksową pomoc w razie awarii związanych z instalacją wodną czy grzewczą. Potrafimy nie tylko wykryć źródło problemu, lecz także naprawić i wymienić wszystkie uszkodzone części. Zależy nam na tym, by jak najszybciej zapewnić klientom możliwość spokojnego powrotu do codzienności i rozliczamy się wyłącznie po uzyskaniu pozytywnych rezultatów pracy.

Hydro-Volt – wykrywanie wycieków wody w Warszawie

Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Zatrudniamy kadrę doświadczonych hydraulików, którzy są gotowi do podjęcia interwencji w każdej chwili. Jeśli zastanawiasz się, jak zamierzamy wykryć wyciek wody w Twoim domu w Warszawie, to wszystko zależy od warunków, które zastaniemy na miejscu. Dobierzemy odpowiednie środki w taki sposób, by zrealizować zadanie szybko i bez żadnych komplikacji. Po wykryciu nieszczelności zaplanujemy od razu proces naprawy. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty – chętnie pomożemy Ci z problemem!