Menu Zamknij

Osuszanie fundamentów Warszawa

Na niektórych terenach wzrasta ryzyko zalania piwnicy lub innego rodzaju zawilgocenia budynków. Jedną z metod przeciwdziałania temu jest osuszanie fundamentów oferowane na przykład w Warszawie. To doskonała metoda na odprowadzenie nadmiaru wody, której obecność najczęściej ma niekorzystny wpływ na cały obiekt. Nasza firma specjalizuje się w interwencjach w takich przypadkach jak powódź, awarie systemu kanalizacyjnego czy zalanie. Lokalizujemy także przyczynę awarii i pozbywamy się jej. Usuwanie nadmiaru wilgoci to proces, który wykonywany jest też na każdym etapie powstawania danej nieruchomości, na przykład w trakcie schnięcia tynków oraz farb. Skutecznie skraca to czas realizacji danej inwestycji.

Dlaczego osuszanie mieszkania jest tak ważne?

Profesjonalne i odpowiednio szybko przeprowadzone osuszanie fundamentów to bardzo ważne działanie. Wilgoć może doprowadzić do poważnego uszkodzenia budynku, a nawet do jego częściowego zniszczenia. Wraz z nią pojawiają się bowiem ubytki w ścianach, pleśń i innego rodzaju grzyby, co z kolei przekłada się często na zdrowie osób przebywających w narażonych pomieszczeniach. Woda powoduje także szkody, takie jak plamy czy ubytki w konstrukcji. By uchronić zdrowie mieszkańców przed niekorzystnym wpływem nadmiernego zawilgocenia, należy je poprawnie zlikwidować z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Mogą bowiem oni być narażeni na patogeny, powodujące choroby dróg oddechowych. Poprzez technologiczne suszenie można także przyspieszyć proces powstawania budowli i tym samym szybciej oddać go do użytku.

Jak można osuszyć fundament?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak w praktyce wygląda osuszanie. Wykorzystuje się przy tym nowoczesną technologię, która pozwala na dobranie wybranych metod do rodzaju oraz stopnia zalania obiektu. Stosujemy odpowiednie sprzęty, dzięki którym skutecznie pozbywamy się nadmiaru wilgoci z konstrukcji. Zadbanie o jej podstawy, fundamenty czy piwnice, sprawia, że zyskuje na tym cały budynek. Często usuwanie zawilgocenia odbywa się od wewnątrz przy pomocy specjalnych urządzeń, ale stosuje się także profesjonalne substancje, które przenikają do  wnętrza obiektu i odpowiadają za zlikwidowanie z niego niepotrzebnej wody.

Metody osuszania fundamentów

Obecnie stosuje się wiele metod osuszania fundamentów. Jedną z nich jest iniekcja krystaliczna. Do wody wprowadza się związek uszczelniający, który skutecznie zabezpiecza pory w wykorzystanych materiałach budowlanych. To umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych działań na obszarze objętym zawilgoceniem.

Popularna jest także metoda kondensacyjna, w której wykorzystuje się specjalne osuszacze. Pozwalają one na wytworzenie w pomieszczeniu dużej cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie – wyprowadzenie z niego nadmiaru wilgoci. W niektórych przypadkach używane są także pompy podciśnieniowe i ciśnieniowe, które wtłaczają suche masy w warstwy izolacji budynku. W ten sposób dokonujemy osuszania fundamentów.

Ile trwa osuszanie fundamentów?

Tak jak wybór metody czas osuszania fundamentów jest zależny od tego, z jaką skalą zalania mamy do czynienia. Inny będzie okres pracy w przypadku technologicznego suszenia, a inny, gdy realizacja dotyczy zalanej piwnicy w starym budynku. Są to indywidualne kwestie, ustalane razem z klientem w trakcie oceniania danego przypadku. Należy jednak być przygotowanym na to, że niektóre procedury mogą potrwać do kilku dni.

Jak skutecznie osuszyć fundamenty budynków?

Nasza firma oferuje profesjonalne osuszanie fundamentów w Warszawie. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i na tej podstawie wybieramy najlepszą metodę działania. Wykorzystujemy skuteczne, nowoczesne technologie i czerpiemy ze swojego szerokiego doświadczenia w branży. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu.

Warning: Undefined array key "dg2_btn_desktop" in /usr/home/hydro-volt/domains/hydro-volt.pl/public_html/wp-content/plugins/small-phone-button-basic/src/Front/FrontView.php on line 69