Menu Zamknij

Wykrywanie przecieków kamerą termowizyjną

Nasza firma HydroVolt oferuje profesjonalne badania termowizyjne na terenie Warszawy i okolic. Taka usługa znakomicie sprawdza się podczas wykrywania przecieków wody, ponieważ jest szybka i całkowicie bezinwazyjna dla struktury budynku. Specjalna kamera umożliwia precyzyjne zlokalizowanie nieszczelności w najtrudniej dostępnych miejscach, co pozwala na odpowiednie zaplanowanie prac naprawczych. Co jeszcze należy wiedzieć o tej niezwykłej metodzie?

W jaki sposób można wykorzystać kamerę termowizyjną do zlokalizowania przecieku?

Termowizja działa w bardzo prosty i efektywny sposób. Po skierowaniu kamery na dowolny obiekt na wbudowanym ekranie pojawia się jego zobrazowanie termiczne, które przybiera formę kolorowych kształtów. Im więcej widzimy ciepłych barw, tym wyższa jest temperatura. Wnętrze domu jest zazwyczaj bardzo dobrze ogrzane, więc na ogół podczas badania termowizyjnego mającego na celu wykrywanie przecieków całe świeci się na czerwono, żółto czy pomarańczowo.

Na tle składającym się z takich ciepłych barw doskonale widać nawet najmniejsze anomalie. Woda wydobywająca się z przecieku ma zazwyczaj dosyć niską temperaturę – bardzo wyraźnie będzie się zatem odznaczać na zobrazowaniu termowizyjnym i przybierze postać ciemnoniebieskiej plamy. Taki rezultat jest w większości przypadków potwierdzeniem, że to właśnie w danym miejscu pojawiła się nieszczelność. Wykonanie takiego badania trwa dosyć krótko.

Na życzenie klienta chętnie wykonamy też niezbędne pomiary przy użyciu innych metod. Kamera termowizyjna to niejedyny sprzęt w naszym arsenale – usługi związane z wykrywaniem przecieków realizujemy też z użyciem specjalnych detektorów emitujących sygnał dźwiękowy przy kontakcie z wilgocią.

Najbardziej inwazyjną formą badania jest wykorzystanie kamery endoskopowej. Usługa polega na wprowadzeniu jej bezpośrednio do rur i nieustannym podglądzie obrazu w celu wykrywania pęknięć czy innych uszkodzeń.

kamera termowizyjna usługi Warszawa

HydroVolt – szybkie i skuteczne badania termowizyjne w Warszawie i okolicach

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Wykrywanie przecieków kamerą termowizyjną w Warszawie to tylko jedna z usług, którą możemy Ci zaproponować – chętnie zapewnimy też kompleksowe wsparcie w naprawie uszkodzonych elementów instalacji wodnej, a także pomożemy w osuszeniu zalanych podłóg i ścian. Mamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi przypadkami. Skontaktuj się z nami już teraz, by umówić badania za pomocą nowoczesnego sprzętu!

Warning: Undefined array key "dg2_btn_desktop" in /usr/home/hydro-volt/domains/hydro-volt.pl/public_html/wp-content/plugins/small-phone-button-basic/src/Front/FrontView.php on line 69