Menu Zamknij

Badanie termowizyjne Warszawa

Jednym z istotnych aspektów każdego budynku jest jego ocieplenie i stan, w jakim się ono znajduje. Można to sprawdzić, przeprowadzając badania termowizyjne na przykład w Warszawie, wykonywane specjalistyczną kamerą, pokazującą rozkład temperatury konstrukcji. Ta nowoczesna metoda pozwala na pozyskanie wielu cennych danych na temat nieruchomości, które są ważne zarówno dla kupujących, jak i dla osób sprzedających obiekt oraz dla wspólnot mieszkaniowych i innych tego typu podmiotów.

Dlaczego wykonuje się badanie kamerą termowizyjną?

Wiele osób może się zastanawiać, dlaczego badanie termowizyjne jest tak istotne. Przede wszystkim pozwala ono na sprawdzenie izolacji termicznej budynku, przewiewów w oknach, mostków termicznych czy skontrolowania instalacji elektrycznej. Jest to metoda pozwalająca między innymi na zabezpieczenie się przed zbyt wysokimi rachunkami za ogrzewanie, co może mieć miejsce, gdy system jest wadliwy lub przestarzały. To sposób na to, by sprawdzić, czy z obiektu nie ucieka gdzieś ciepło.

Na czym polega badanie termowizyjne?

Proponowane przez nas badanie termowizyjne polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia – kamery – które jest wrażliwe na temperaturę. Wszystko dzięki wykorzystaniu promieniowania podczerwonego, co na ekranie daje obraz złożony z różnych kolorów, a każdy z nich reprezentuje inny stopień ciepła. W ten sposób tworzy się mapę cieplną danego budynku, co pozwala jego właścicielom na zorientowanie się, jak będzie w przybliżeniu mogło wyglądać jego użytkowanie i ogrzewanie.

Dla kogo przeznaczone jest badanie termowizyjne?

Coraz bardziej popularne badanie termowizyjne przeznaczone jest między innymi dla ludzi, którzy właśnie kupują dom lub mieszkanie. To oznacza także wiele możliwości dla sprzedawców obiektów, pozwala bowiem zorientować się w zaletach oraz wadach nieruchomości. Można je wykonywać na przykład w prywatnych budynkach, w biurowcach czy obiektach gospodarczych. Z usługi tej korzystają także często wspólnoty mieszkaniowe.

Kiedy można wykonać badanie kamerą termowizyjną i jak przygotować mieszkanie do termowizji?

Jednym z najlepszych momentów do wykonania badania termowizyjnego jest zazwyczaj sezon grzewczy. Wówczas wynik będzie miarodajny, ponieważ różnica między temperaturą wewnętrzną i zewnętrzną najczęściej wynosi mniej więcej 12°C. Lepiej nie przeprowadzać takiej procedury w trakcie wysokich różnic temperaturowych, czyli na przykład przy silnych mrozach. Dobrze jest też wykonać ją wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Dziś coraz powszechniej wykorzystuje się tę technologię w trakcie odbierania nowego mieszkania czy domu.

Równie istotnym aspektem jest także przygotowanie mieszkania do badania termowizyjnego. Temperatura w nim powinna być względnie ustabilizowania, co oznacza, że nie wolno go dogrzewać tuż przed rozpoczęciem procedury. Na jej przeprowadzenie warto też wybrać pochmurny dzień, kiedy słońce nie nagrzeje zbytnio jego murów, co mogłoby zaburzyć wynik pomiarów.

Jak sprawdzić, gdzie ucieka ciepło w domu?

Dzięki specjalistycznej kamerze szybko ustalimy, czy gdzieś w mieszkaniu nie występuje przewiew, przez co ucieka z niego ciepło. To świetna metoda na przykład na sprawdzenie szczelności okien oraz ciągłości warstwy izolacyjnej. Dzięki temu można też zobaczyć, czy w drzwiach nie pojawia się zbytni przewiew. Wszystkie tego typu miejsca i problemy pojawią się w obrazie świetlnym, oznaczone odpowiednim kolorem. W ten sposób można zapobiegać utracie ciepła, co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Jak wykonywane są pomiary szczelności budynków?

Nasza firma wykonuje badanie termowizyjne szczelności obiektów w Warszawie. Wykorzystujemy do tego nowoczesne technologie, pozwalające na wymuszenie nadciśnienia lub podciśnienia w obiekcie. Na podstawie tego określimy, gdzie ucieka temperatura, jak wiele nieszczelności ma miejsce w budynku i dzięki temu następnie możliwe będzie ich usunięcie, już na etapie zakupu danej nieruchomości.