Menu Zamknij

Badanie termowizyjne Warszawa

Działamy na rynku od wielu lat. Świadczymy usługi m.in. z zakresu badań termowizyjnych sieci wod.-kan na terenie Warszawy. Są one skierowane do właścicieli obiektów mieszkalnych i lokali firm, na terenie których pojawił się wyciek wody lub nieczystości. W razie takiego incydentu należy szybko dokonać naprawy, aby zapobiec powstaniu w budynku nieodwracalnych zniszczeń .

Dlaczego wykonuje się badanie kamerą termowizyjną?

W wypadku wycieku na początku najważniejsze jest zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury. Zazwyczaj jest ona ukryta w ścianie lub pod posadzką, dlatego dokładny punkt określa się za pomocą kamery na podczerwień. Używając jej, mapujemy zalany obszar i analizujemy odczyt na monitorze urządzenia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie szybko i precyzyjnie wskazać, gdzie należy rozkuć tynk lub zdjąć pokrycie podłogi. W ten sposób badanie termowizyjne pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze związane z niepotrzebnymi działaniami oraz skupić się na dokonywaniu zmian tylko tam, gdzie rzeczywiście są one konieczne.

Potrzebujesz pomocy po zalaniu? Skontaktuj się z HydroVolt – natychmiast wyślemy do Twojego lokalu ekipę doświadczonych pracowników!

Badanie termowizyjne Warszawa

Na czym polega badanie termowizyjne wod.-kan.?

Operator kamery na podczerwień wykonuje serie pomiarów temperatury określonych przestrzeni. Wyniki prezentowane są w postaci mapy barw, tzw. termogramu. W przypadku wycieku zimnej wody na obrazie pojawi się niebieska plama, a przy utracie ciepłej – czerwona. Zauważ, że badania termowizyjne są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla konstrukcji budynku. Nie wpływają na stan techniczny ścian, sufitów czy podłóg. Ekspertyza sprowadza się wyłącznie do oględzin z użyciem podczerwieni.

Procedura odbywa się krótkim czasie i pozwala na określenie, w którym miejscu pękła rura wodna lub kanalizacyjna. Jeśli masz pytania dotyczące terminu, w którym możemy zrobić badanie termowizyjne wod.-kan, w Warszawie, zadzwoń do nas!

kamera termowizyjna usługi Warszawa

Badanie termowizyjne instalacji wodno-kanalizacyjnej dla klientów z Warszawy

Nasza oferta może zostać w pełni dopasowana do potrzeb różnych klientów. Jako specjaliści wykonujemy badania termowizyjne wod.-kan. w Warszawie i jej okolicach. Mamy wysokiej klasy sprzęt, który umożliwia zlokalizowanie przecieków np. w przegrodach budowlanych lub stopach. Określamy stopień uszkodzenia rur oraz głębokość i intensywność wycieku.

Co najważniejsze, podajemy dokładnie, gdzie należy podjąć prace naprawcze. Ta informacja jest bezcenna, gdyż pozwala obniżyć koszty usuwania awarii. Przykładowo wystarczy zdemontować tylko część płytek z podłogi, a nie wszystkie, co przyczynia się do znacznych oszczędności i skraca czas likwidacji usterki.

Kiedy zamówić badania termowizyjne wod.-kan. w budynku?

Jednym z najczęściej obsługiwanych przez nas zleceń jest audyt po zalaniu mieszkania. Badanie termowizyjne może okazać się pomocne dla:

• ekipy naprawczej, gdyż otrzymuje ona precyzyjny namiar na nieszczelną rurę wodną lub ściekową, a wówczas może sprawnie dokonać wymiany zepsutego fragmentu,

• firmy ubezpieczeniowej, która na podstawie przygotowanej przez nas dokumentacji szacuje szkody; tak dokładne dane są bardzo użyteczne – czasem zalanie może powodować większe degradacje niż tylko te widoczne gołym okiem w czasie oględzin miejsca zdarzenia.

Informacje uzyskane w wyniku badania termowizyjnego są przydatne również dla osób chcących kupić lokal z drugiej ręki. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań, w których widać plamy zawilgocenia np. na suficie.

Dlaczego warto wybrać usługi HydroVolt?

Do każdego zgłoszenia podchodzimy w sposób indywidualny. Oznacza to, że możemy wykonać badanie termowizyjne, a także samodzielnie podjąć się usunięcia usterki. Podejmujemy się zleceń polegających na naprawie instalacji: • wodnych, • kanalizacyjnych, • elektrycznych. Dzięki rozległej wiedzy jesteśmy w stanie pomóc w nawet najbardziej złożonym przypadku zalania mieszkania, także jeśli uszkodzeniu uległy kable do przesyłu prądu w budynku. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu i kompleksowej pomocy, to pomyśl o skorzystaniu z usług HydroVolt.

Warto zwrócić uwagę na naszą dyspozycyjność. Pracujemy w systemie 24/7. Możesz zadzwonić do nas o dowolnej godzinie i umówić się na badanie termowizyjne, a także skorzystać z naszego wsparcia w zakresie usuwania awarii.

Zalanie mieszkania – bezinwazyjne sprawdzanie miejsca przecieku

Często trudno wizualnie zlokalizować źródło cieknącej wody. Niekiedy plama na suficie nie pochodzi z pomieszczenia znajdującego się nad nim – bywa, że wyciek jest piętro wyżej. Dlatego tak ważne jest ustalenie miejsca usterki w instalacji wod.-kan. Najszybciej można to zrobić, korzystając właśnie z kamery na podczerwień. To jedna z dokładniejszych metod wykonywania tego typu ekspertyz. Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów. Dbamy o to, by oferowane badania termowizyjne w Warszawie były najwyższej jakości. Zatrudniamy odpowiednio przeszkolonych specjalistów i zapewniamy nowoczesny sprzęt. Wszystko to sprawia, że na zespół pracowników HydroVolt możesz zawsze liczyć – czekamy na Twoje zgłoszenie każdego dnia przez całą dobę. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy, dzwoń bez wahania!

Wykonywanie pomiaru szczelności kamerą termowizyjną Warszwa

Warning: Undefined array key "dg2_btn_desktop" in /usr/home/hydro-volt/domains/hydro-volt.pl/public_html/wp-content/plugins/small-phone-button-basic/src/Front/FrontView.php on line 69